Architektúra je nástrojom, ktorý dokáže posilniť naše zážitky a interakcie. Spájaním ľudí, ich okolia a mesta, architektúra ovplyvňuje to ako ľudia žijú a pracujú. Sky Park bol navrhnutý v spolupráci s najrenomovanejšími architektmi, urbanistami a dizajnérmi a bude spájať ľudí v novej, vibrujúcej časti Bratislavy. Bude to miesto na život, prácu a oddych, pre domácich aj návštevníkov
Revitalizáciou nevyužitého industriálneho územia vzniká nové centrum mesta. Táto časť mesta bola v minulosti sídlom viacerých dôležitých industriálnych centier, vrátane Jurkovičovej teplárne, rafinérie Apollo, továrne na výrobu káblov Kablo a textilnej fabriky nazývanej „Klingerka”.Kvôli svojmu priemyselnému významu bola táto oblasť počas Druhej svetovej vojny opakovane cieľom Spojeneckého bombardovania a po vojne zostala z veľkej časti nevyužitá, pokým sa nezačal stavať Sky Park.
Územie, ktoré kedysi bývalo východnou hranicou mesta sa tak stáva súčasťou širšieho centra. Jediná zachovaná budova z tohto obdobia, Jurkovičova tepláreň, bude jeho kultúrnym epicentrom a cenným kontrastom k modernej architektúre nových okolitých budov.
Lídrov vo svojom odbore pracujúcich na Sky Parku spája spoločná vízia moderného mesta, ktorá rešpektuje súčasnú zástavbu, plánuje do budúcna a myslí na ľudí na prvom mieste. Ich návrhy nie sú len krásne, ale aj praktické a príjemné na užívanie. Od Jurkovičovej teplárne až po organický futurizmus Zahy Hadid, maju tieto projekty odvážny cieľ – stimulovať existujúce novou víziou založenou na vzájomnej prepojenosti.
Prvá žena, ktorá získala Pritzkerovu cenu za architektúru sa preslávila svojim prístupom k tradíciám. Plne rešpektujúc identitu existujúcich stavieb ich premieňala na neoceniteľné umelecké kúsky. Medzi jej najznámejšie práce patria kultúrne centrum Heydar Aliyev v Baku, Galaxy Soho v Pekingu, či Serpentine Sackler Gallery v Londýne. Sky Park bol jedným z posledných projektov, na ktorom pracovala pred svojou smrťou v roku 2016. So svojím štúdiom navrhla rezidenčné veže a vyššiu kancelársku budovu.
Toto medzinárodné štúdio s desiatkami rokov skúseností naprieč Európou už v minulosti spolupracovalo so štúdiom Zahy Hadid a perfektne tak dotvorilo ich návrh. Práca Vietzske & Borstelmann Architekten, ktorí navrhli nižšiu kancelársku budovu Sky Parku, je známa používaním behaviorálnych analýz miest a potenciálnych záujemcov.
Konzultačné a výskumné štúdio z Londýna navrhuje projekty a mestské stratégie, ktoré v prvom rade myslia na ľudí a budúcnosť mestského rozvoja. Spájajú tím mestských architektov, výskumníkov a architektov zručných v mestskom plánovaní, stratégiách a komunikácií, ktorí sa venujú sociálnym, environmentálnym a ekonomickým otázkam. Marko & Placemakers sa podieľali na vývoji verejných priestorov Sky Parku.
Dušan Jurkovič patrí medzi zakladateľov modernej slovenskej architektúry. Navrhol mnohé pamätné objekty a budovy doma i v zahraničí. Jeho najznámejším dielom je Mohyla Milana Rastislava Štefánika na Bradle. Je po ňom tiež pomenovaná národná cena za architektúru.
Martin Paško je zakladateľom a vedúcou osobnosťou Design factory, ktorá sa programovo orientuje najmä na projekty prezentujúce súčasnú architektúru, dizajn a umenie a vyhrala ocenenie Slovenskej komory architektov CE.ZA.AR za rok 2007. V projektoch obnovy industriálnej architektúry je aktívny viac než 26 rokov. Príkladom môže byť oceňovaná rekonštrukcia elektrárne v Piešťanoch. So svojím tímom pracoval na zachovaní „genius loci" Jurkovičovej Teplárne popri vytvorení nových priestoroch v interiéri teplárne.
Architektonická a projekčná kancelária s vyše 20 ročnou skúsenosťou je lokálnym architektom a zároveň generálnym projektantom stavieb
SKY PARK RESIDENCE, SKY PARK OFFICES A PODZEMNÝ PARKOVACÍ DOM NKP
Spoločnosť GFI, a.s. poskytla zohratý tím profesionálov pre projektovú prípravu a optimálnu rovnováhu medzi mladistvou kreativitou a profesionálnou skúsenosťou.Architektonické a technické riešenia sme vypracovali progresívne s bezprostrednou spätnou väzbou počas projektovej prípravy a realizácie diela.