Meno

Priezvisko

E-mail

Telefón

Captcha obrázok
Súhlasím so zasielaním marketingových informácií, vrátane reklamy, elektronickou poštou, alebo prostredníctvom sms, aby mi neunikla žiadna novinka.
*Byt nie je možné rezervovať prostredníctvom online formuláru.
Byt je rezervovaný až momentom podpísania rezervačnej zmluvy.

Počet izieb

2 IZBOVÉ BYTY
3 IZBOVÉ BYTY
4 IZBOVÉ BYTY
5 IZBOVÉ BYTY
6 IZBOVÉ BYTY

Podlažie

Úplne nový pohľad na Bratislavu

Rezidenčný projekt SKY PARK prináša
do hlavného mesta svetovú architektúru.

Byty v troch 31 podlažných budovách poskytujú unikátny pohľad na centrum Bratislavy. Práve výhľad je to, čo vás očarí hneď na prvý pohľad. Jednotlivé budovy sú totiž orientované tak, aby mal každý z bytov čo najlepší výhľad na panorámu mesta. Navyše, vďaka individuálnemu dispozičnému riešeniu bytov budete mať istotu, že sú jeho štvorcové metre využité naplno.

Technická špecifikácia

3

rezidenčné budovy

3 rezidenčné budovy

31

podlaží

31 podlaží

35.200 m2

parkového priestoru

25.200m2 parkového priestoru

2.100 m2

obchodov a služieb

2.100 m2 obchodov

Stará a nová architektúra v symbióze

Neodmysliteľnou súčasťou rezidencií SKY PARK je historická Jurkovičova tepláreň.
Jej budova je poslednou pamiatkou na zlatý vek priemyslu v Bratislave a vďaka svojmu nadčasovému dizajnu je aj Národnou kultúrnou pamiatkou. Vedľa dizajnových rezidencií sa tak podarilo citlivo zachovať industriálnu pamiatku s nevyčísliteľnou historickou hodnotou, ktorá organicky prepája slávnu minulosť tejto lokality s jej budúcnosťou.

SKY PARK
SKY PARK
SKY PARK
SKY PARK
Prvá dáma architektúry

Prvá dáma architektúry / Zaha Hadid

Zaha Hadid sa vďaka svojim prepracovaným návrhom stala ikonou svetovej architektúry. Jej dekonštruktivistické projekty dýchajú jej vášňou pre detail a získali množstvo ocenení. V roku 2003 získala ako vôbec prvá žena najvýznamnejšie ocenenie za architektúru - Pritzkerovu cenu. Sme hrdí, že vďaka projektu SKY PARK sa táto architektka zapíše veľkými písmenami aj do histórie Bratislavy.

Dizajnový park / Igor Marko

Podobu parku, ktorý v rovinatej časti mesta vytvára zvlnený priestor, výrazne ovplyvnil známy slovenský architekt Igor Marko, ktorý participoval na projektoch vo viacerých svetových metropolách ako Londýn, Soul, Praha, Las Vegas alebo Hamburg a iné. Veľkorysé riešenie parku môžeme výmerou prirovnať k Medickej alebo Grasalkovičovej záhrade. Igor Marko vo svojom návrhu nezabudol ani na športoviská, ihriská, vodné plochy a oddychové zóny. Zaujímavosťou parku budú aj mikro-záhrady, ktoré sa budú striedať s veľkými zelenými plochami.


Dizajnový park
Legenda slovenskej architektúry

Legenda slovenskej architektúry / Dušan Jurkovič

Dušan Jurkovič je považovaný za zakladateľa modernej architektúry na Slovensku.  Vdýchol jej zmysel pre modernizmus, ale v silnom spojení s ľudovými vplyvmi. Na Slovensku určoval trendy a vytváral diela, ktoré prispievali k modernej kultúrnej obrode. Od roku 1964 sa udeľuje Cena Dušana Jurkoviča za významné architektonické diela. Moderná architektúra SKY PARKu bude v symbióze susediť so zrekonštruovanou Jurkovičovou teplárňou, Národnou kultúrnou pamiatkou, ktorá pripomína priemyselný rozmach Bratislavy v prvej polovici 20. storočia.


GFI, a.s.

Architektonická a projekčná kancelária s vyše 20 ročnou skúsenosťou je lokálnym architektom a zároveň generálnym projektantom stavieb

Sky park Residence, Sky park Offices
a podzemný parkovací dom NKP

Spoločnosť GFI, a.s. poskytla zohratý tím profesionálov pre projektovú prípravu a optimálnu rovnováhu medzi mladistvou kreativitou a profesionálnou skúsenosťou.Architektonické a technické riešenia sme vypracovali progresívne s bezprostrednou spätnou väzbou počas projektovej prípravy a realizácie diela.


GFI

Časový harmonogram projektu

I. VEŽA
II. VEŽA
III. VEŽA

Štandard zariadenia

Prezrite si, čo všetko zahŕňa štandardná realizácia
jednotlivých bytových jednotiek a nebytových priestorov.

Deliace medzibytové steny:
Monolitické železobetónové steny od 2.p.-23.p., od 24.p. murované v kombinácii s predstenou so sadrokartónovej konštrukcie. Medzibytové deliace steny spĺňajú požiadavky na zvukovú izoláciu deliacich konštrukcií.

Deliace interiérové priečky:
Murované priečky, uzavretie inštalačných jadier a inštalačné predsteny sú sadrakortónovej konštrukcie.
V dvojizbových bytoch v predsieni, chodbe, obývacej izbe, spálni, kuchyni je drevená podlaha. V kúpeľniach a WC je gresová dlažba.
V trojizbových a štvorizbových bytoch v predsieni, chodbe, obývacej izbe, izbách a kuchyni je drevená podlaha. V kúpeľniach a WC je gresová dlažba.
Podlahy na loggiách alebo terasách sú roštové drevené alebo drevoplastové.
Vstupné dvere do bytu:
Bezpečnostné požiarne odolné bytové 5-bodové dvere v bezpečnostnej triede 2, bezpečnostné kovanie triedy II.

Interiérové dvere:
Obložková zárubeň + dverné krídlo z DTD, bezfalcové. Výška dverí 2100mm.
Hliníkové okná s prerušeným tepelným mostom modernej konštrukcie s izolačným trojsklom.
Výška parapetu 500 mm plus parapetná doska, ak nie je v pôdoryse uvedene inak.
Pri loggiách je nulový parapet.
V každom objekte je horúco vodná odovzdávacia stanica tepla (OST).
Ohrev TV bude zabezpečený v odovzdávacej stanici tepla (OST), prietokovým systémom s akumulačnou nádobou TV.
Vykurovanie bytov bude panelovými vykurovacími telesami s termostatickou hlavicou na vykurovacom telese a pred zasklenými stenami podlahovými konvektormi. V kúpeľniach budú osadené kúpeľňové trubkové vykurovacie telesá (rebríky). Rozvod vykurovacej vody bude v podlahe bytu. Meranie množstva tepla pre byt - rádiové dialkové meranie.
V každom objekte sú štyri centrálne vetracie jednotky s rekuperáciou (VZTJ), ktoré zabezpečujú mechanické vetranie bytov riadené na základe aktuálneho dopytu.

Vetranie bytov je rovnotlakové vetranie s núteným prívodom upraveného čerstvého vzduchu a núteným odvodom rovnakého množstva vzduchu z bytu. Vzduch sa privádza do obytných miestností (spálne, obývacie izby, pracovne) pomocou komfortných výustiek (spoločné aj pre chladenie). Vzduch sa cez komunikačné priestory (chodby, predsiene) dostáva do WC a kúpeľní, z ktorých je odsávaný cez tanierové ventily umiestnené v podhľade. Tým sa v obytných miestnostiach vytvára mierny pretlak a v priestoroch s odsávaním mierny podtlak, čo zabraňuje šíreniu odérov z kúpeľní a WC do obytných priestorov, kde sa trvale zdržiavajú ľudia.

Ovládanie vetrania je manuálnym zadávaním požiadaviek na intenzitu vetrania priamo užívateľom bytu pomocou ovládacieho tlačítka.

Máte záujem o byt v projekte SKY PARK?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať

*Byt nie je možné rezervovať prostredníctvom online formuláru.
Byt je rezervovaný až momentom podpísania rezervačnej zmluvy.

Meno

Priezvisko

E-mail

Telefón

Vaša správa

Záujem o Penthouse & Panoramatic Collection
Súhlasím so zasielaním marketingových informácií, vrátane reklamy, elektronickou poštou, alebo prostredníctvom sms, aby mi neunikla žiadna novinka.
Captcha obrázok
Cookies Pravidlá spracúvania osobných údajov