Projekt realizuje Alto Real Estate

Úplne nový pohľad na Bratislavu

Rezidenčný projekt SKY PARK prináša
do hlavného mesta svetovú architektúru.

Byty v troch 31 podlažných budovách poskytujú unikátny pohľad na centrum Bratislavy. Práve výhľad je to, čo vás očarí hneď na prvý pohľad. Jednotlivé budovy sú totiž orientované tak, aby mal každý z bytov čo najlepší výhľad na panorámu mesta. Navyše, vďaka individuálnemu dispozičnému riešeniu bytov budete mať istotu, že sú jeho štvorcové metre využité naplno.

4

rezidenčné budovy

3 rezidenčné budovy

31

podlaží

31 podlaží

35.200 m2

parkového priestoru

25.200m2 parkového priestoru

2.800 m2

obchodov

2.100 m2 obchodov

Stará a nová architektúra v symbióze

Neodmysliteľnou súčasťou rezidencií SKY PARK je historická Jurkovičova tepláreň.
Jej budova je poslednou pamiatkou na zlatý vek priemyslu v Bratislave a vďaka svojmu nadčasovému dizajnu je aj Národnou kultúrnou pamiatkou. Vedľa dizajnových rezidencií sa tak podarilo citlivo zachovať industriálnu pamiatku s nevyčísliteľnou historickou hodnotou, ktorá organicky prepája slávnu minulosť tejto lokality s jej budúcnosťou.

Prvá dáma architektúry

Prvá dáma architektúry / Zaha Hadid

Zaha Hadid sa vďaka svojim prepracovaným návrhom stala ikonou svetovej architektúry. Jej dekonštruktivistické projekty dýchajú jej vášňou pre detail a získali množstvo ocenení. V roku 2003 získala ako vôbec prvá žena najvýznamnejšie ocenenie za architektúru - Pritzkerovu cenu. Sme hrdí, že vďaka projektu SKY PARK sa táto architektka zapíše veľkými písmenami aj do histórie Bratislavy.

Dizajnový park / Igor Marko

Podobu parku, ktorý v rovinatej časti mesta vytvára zvlnený priestor, výrazne ovplyvnil známy slovenský architekt Igor Marko, ktorý participoval na projektoch vo viacerých svetových metropolách ako Londýn, Soul, Praha, Las Vegas alebo Hamburg a iné. Veľkorysé riešenie parku môžeme výmerou prirovnať k Medickej alebo Grasalkovičovej záhrade. Igor Marko vo svojom návrhu nezabudol ani na športoviská, ihriská, vodné plochy a oddychové zóny. Zaujímavosťou parku budú aj mikro-záhrady, ktoré sa budú striedať s veľkými zelenými plochami.


Dizajnový park
Legenda slovenskej architektúry

Legenda slovenskej architektúry / Dušan Jurkovič

Dušan Jurkovič je považovaný za zakladateľa modernej architektúry na Slovensku.  Vdýchol jej zmysel pre modernizmus, ale v silnom spojení s ľudovými vplyvmi. Na Slovensku určoval trendy a vytváral diela, ktoré prispievali k modernej kultúrnej obrode. Od roku 1964 sa udeľuje Cena Dušana Jurkoviča za významné architektonické diela. Moderná architektúra SKY PARKu bude v symbióze susediť so zrekonštruovanou Jurkovičovou teplárňou, Národnou kultúrnou pamiatkou, ktorá pripomína priemyselný rozmach Bratislavy v prvej polovici 20. storočia.


GFI, a.s.

Architektonická a projekčná kancelária s vyše 20 ročnou skúsenosťou je lokálnym architektom a zároveň generálnym projektantom stavieb

Sky park Residence, Sky park Offices
a podzemný parkovací dom NKP

Spoločnosť GFI, a.s. poskytla zohratý tím profesionálov pre projektovú prípravu a optimálnu rovnováhu medzi mladistvou kreativitou a profesionálnou skúsenosťou.Architektonické a technické riešenia sme vypracovali progresívne s bezprostrednou spätnou väzbou počas projektovej prípravy a realizácie diela.


GFI
Townshend Landscape Architects

Townshend Landscape Architects

Architektonické štúdio Townshend Landscape Architects založil v roku 1988 Robert Townshend. Dnes sme štúdiom krajinných architektov so sídlom v Londýne a s povesťou uznávaného poskytovateľa kvalitných riešení vo verejnej sfére, a to na lokálnej aj medzinárodnej úrovni.

Máme vášeň pre dizajn a integráciu. Úzka spolupráca v prostredí štúdia nám umožňuje vytvárať miesta, ktoré sú unikátne, zapamätateľné a dlhotrvácne. Veríme v našu prácu ako súčasť kolaboratívneho procesu, prostredníctvom ktorého môžeme tvarovať verejnú sféru a vytvárať živé prostredie, ktoré prispieva k zdraviu, šťastiu a spokojnosti ľudí.


Časový harmonogram projektu

III. VEŽA

Štandard zariadenia

Prezrite si, čo všetko zahŕňa štandardná realizácia
jednotlivých bytových jednotiek a nebytových priestorov.

Medzibytové steny:
Monolitické železobetónové steny od 3. do 30. poschodia. Deliace steny spĺňajú požiadavku na vzduchovú nepriezvučnosť deliacich konštrukcií.

Deliace vnútrobytové priečky:
Interiérové priečky sú murované. Uzavretie inštalačných jadier a inštalačné predsteny sú sadrokartónovej konštrukcie.
V dvojizbových bytoch v predsieni, chodbe, obývacej izbe, spálni, kuchyni je drevená podlaha. V kúpeľniach a WC je gresová dlažba. Jemná farebná odlišnosť jednotlivých kusov gresovej dlažby nie je vylúčená.

V trojizbových a štvorizbových bytoch v predsieni, chodbe, obývacej izbe, izbách, kuchyni je drevená podlaha. V kúpeľniach a WC je gresová dlažba. Jemná farebná odlišnosť jednotlivých kusov gresovej dlažby nie je vylúčená.

Podlahy na lodžiách alebo terasách sú roštové drevené alebo drevoplastové. Dovolené odchýlky povrchu podkladu podlahovín podľa STN 744505.

Prevedenie povrchových úprav podľa výberu z katalógu štandardu / nadštandardu.
Vstupné dvere do bytu:
Bezpečnostné požiarne oceľové dvere vrátane oceľovej zárubne v bezpečnostnej triede 2. Kovanie guľa-kľučka.

Interiérové dvere:
Obložková zárubňa + dverné krídlo z drevotriesky, bezfalcové. Výška dverí 2100 mm. Kovanie kľučkakľučka. Prevedenie povrchových úprav podľa výberu z katalógu štandardu / nadštandardu.
Okenné konštrukcie sú z hliníkových profilov s prerušeným tepelným mostom. Okenné výplne sú zasklené izolačným trojsklom. V každej izbe je minimálne jedno okno alebo dvere otváravé / otváravo-sklopné. Okná medzi lodžiou a izbami majú nulový parapet. Výška parapetu mimo lodžií je na štandardných poschodiach 500 mm až 885 mm plus parapetná doska podľa podlažia.
Zdrojom tepla je centrálna stanica tepla v majetku Bratislavskej teplárenskej spoločnosti a.s. (BAT), čím je zabezpečený zdroj tepla pre ohrev teplej vody, pre vykurovacie zariadenia (radiátory a podlahové konvektory), pre vzduchotechnické zariadenia (VZT) na ohrev privádzaného vzduchu.

Vykurovanie bytov bude zabezpečené pomocou stenových vykurovacích telies, podlahových konvektorov umiestnených pod veľkými zasklenými plochami a pomocou rebríkových vykurovacích telies umiestnených v kúpeľniach bytov.

Ovládanie vykurovania je pomocou nástenných termostatov (spoločný aj pre ovládanie chladenia), individuálne pre každú obytnú miestnosť. Meranie množstva tepla pre byt je meračom spotreby tepla s diaľkovým rádiovým odpočtom.
V každom objekte sú centrálne vetracie jednotky s rekuperáciou (VZTJ), ktoré zabezpečujú mechanické vetranie bytov riadené na základe aktuálneho dopytu.

Vetranie bytov je rovnotlakové vetranie s núteným prívodom upraveného čerstvého vzduchu a núteným odvodom rovnakého množstva vzduchu z bytu. Vzduch sa privádza do obytných miestností (spálne, obývacie izby, pracovne) pomocou komfortných výustiek (spoločné aj pre chladenie). Vzduch sa cez komunikačné priestory (chodby, predsiene) dostáva do WC a kúpeľní, z ktorých je odsávaný cez tanierové ventily umiestnené v podhľade. Tým sa v obytných miestnostiach vytvára mierny pretlak a v priestoroch s odsávaním mierny podtlak, čo zabraňuje šíreniu odorov z kúpeľní a WC do obytných priestorov, kde sa trvale zdržiavajú ľudia.

Ovládanie vetrania je manuálnym zadávaním požiadaviek na intenzitu vetrania priamo užívateľom bytu pomocou ovládacieho tlačidla.

Máte záujem o byt v projekte SKY PARK 4. Veža?

Vyplňte kontaktný formulár a zaraďte sa do databázy. Budeme Vás kontaktovať na základe poradia v databáze.

*Byt nie je možné rezervovať prostredníctvom online formuláru.
Byt je rezervovaný až momentom podpísania Zmluvy o budúcej zmluve.

Meno

Priezvisko

E-mail

Telefón

Vaša správa

Môj zámer je:

Chcem bývať
Chcem investovať
Zatiaľ nemám preferenciu

Hľadám:

Hodnotu za peniaze
Vyšší štandard
Prémiový produkt

Mám záujem o:

2-izbový byt od 348 000 €
3-izbový byt od 423 000 €
4-izbový byt od 892 000 €
Cena bytu zahŕňa DPH a vyšší materiálový štandard.

Preferujem:

Kontakt s parkom
Výšku a výhľad
Nemám preferenciu

Preferujem orientáciu bytu na:

Sever – výhľad na Karpaty a projekt Twin City
Juh – výhľad na Dunaj a Zimný prístav
Východ – výhľad na Mlynské Nivy a Ružinov
Západ – výhľad do parku a na Staré mesto
Nemám preferenciu
Súhlasím so zasielaním marketingových informácií, vrátane reklamy, elektronickou poštou, alebo prostredníctvom sms, aby mi neunikla žiadna novinka.
Cookies Pravidlá spracúvania osobných údajov